Тестування з англійської мови

IELTS

Загальна інформація та правова основа

IELTS (International English Language Testing System) – міжнародна система тестування англійської мови, що створена та підтримується спільно Кембриджським університетом, Британською радою та організацією IDP Education Australia.

 

Сертифікат IELTS має термін дії 2 роки і шкалу оцінок від 0 до 9 балів. Для прикладу, вступ в магістратуру у Великобританії потребує результату IELTS 6,5 балів.

Завдання, форма та види

Існує два різновида екзамену – Academic та General Training

Сертифікат Academic IELTS використовується для вступу у школи, коледжі та ВНЗ Великобританії, Канади, Австралії, Ірландії, Нової Зеландії, ПАР, США та інших країн, де викладають англійською мовою (загалом понад 6000 навчальних закладів у 135 країнах світу).

Наявність сертифікату General Training IELTS обов’язкова для усіх, хто бажає іммігрувати до Канади, Австралії, Великобританії чи Нової Зеландії за системою професійної міграції (в окремих випадках Academic IELTS).

IELTS існує як у паперовому, так і в комп’ютеризованому вигляді. Тести перевіряють на місці, тобто у тест-центрі, де проходить іспит. Усна частина приймається екзаменатором. Розмова викладача з учасником записується для процедури оцінювання та на випадок апеляції.

 

Тест складається з чотирьох модулів – Listening, Reading, Writing та Speaking. Розмовний модуль (Speaking) та модуль зі слухання (Listening) – однакові у Academic та General, у той час як читання (Reading) і письмо (Writing) відрізняються за складністю в залежності від версії тесту (за основними темами).

Загальна тривалість тесту – 2 години 45 хвилин. 

TOEFL

Загальна інформація та правова основа

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – це міжнародний іспит з англійської мови як іноземної, розроблений Educational Testing Service (ETS) та Прінстонським університетом (Нью-Джерсі, США).

TOEFL є обов’язковим при вступі до більшості університетів США, Канади та інших країн світу. Він обов’язковий для вступу на аспірантуру в усі університети США, якщо до того студент навчався іншою мовою. TOEFL складається також для участі у багатьох міжнародних наукових та сертифікаційних програмах стажування.

Складати тест можна необмежену кількість разів, але не частіше ніж один раз на 12 днів. Результати TOEFL дійсні протягом 2-х років з дати складання іспиту.

Особливість іспиту TOEFL полягає у тому, що він орієнтований на американську англійську, тому для бажаного результату TOEFL необхідно розумітися на лексичних та граматичних тонкощах, що відрізняють American English від British English. По суті, TOEFL – це тест, що містить різнотипні питання, для відповіді на які необхідно вибрати правильний варіант із кількох запропонованих. Усі завдання тесту виконуються за комп’ютером.

Завдання, форма та види

Тест складається із 4-х частин: Reading (60-80 хвилин), Listening (60-90 хвилин), Speaking (20 хвилин), Writing (50 хвилин). Після частини Listening – перерва 10 хвилин.

Максимальна кількість балів за тест – 120, при цьому кожна з чотирьох секцій тесту оцінюється за шкалою від 0 до 30 балів.

За кожну усну відповідь передбачається оцінка за шкалою від 0 до 4 балів; за кожну письмову – за шкалою від 0 до 5 балів.

Прохідний бал у більшість престижних приватних коледжів та університетів США – понад 100, причому в деякі вузи (Harvard, Yale, Stanford) потрібно бал вище 105 або 110.

При вступі до більшісті рейтингових університетів (наприклад, University of MIchigan, University of Minnesota, University of Iowa) потрібен результат від 80 балів і вище.

Результат нижче 70 балів може означати, що абітурієнт буде відчувати значні труднощі в процесі навчання в американському вузі.

Загальна тривалість тесту – 200-250 хв (близько 4 годин).

 

PTE

Загальна інформація та правова основа

PTE (Pearson Tests of English) – група міжнародних екзаменів для іноземців.

Сертифікати PTE приймають англомовні коледжі та університети, а також міжнародні компанії при працевлаштуванні за кордоном.

Сертифікат є безстроковим, проте, як і у випадку з кембриджськими, приймальна комісія багатьох ВНЗ вимагає «свіжі результати» мовних іспитів (півроку/рік від моменту тестування).

Існує три види екзамену РТЕ, залежно від поставленої мети:

 • PTE Academic – розрахований на майбутніх студентів. Доступний для кандидатів, віком від 16 років. Користується великою популярністю при прийомі до ВНЗ. Результати тестування PTE Academic визнаються такими відомими навчальними закладами як Єльський університет, Гарвардська школа бізнесу і Корнельський університет. Крім того, візові центри Австралії і Нової Зеландії приймають сертифікати PTE Academic в якості підтвердження знання англійської мови для отримання довгострокової студентської візи.
 • PTE General – розроблений для тих, хто прагне переїхати за кордон або працевлаштуватися в англомовній країні. Доступний для кандидатів, віком від 16 років.
 • PTE Young Learners – призначений для дітей, віком від 8 до 15 років. З цим сертифікатом можна вступати до англомовної школи/ліцею.

Також за межами цієї серії існує екзамен Business English Test, який проводиться суспільно з LCCI International qualifications. Існує два види цього іспиту: English for Business та English for Tourism.

Завдання, форма та види

PTE Academic

Структура тесту:

 • Читання. Іспит оцінює готовність кандидата до життя в англомовній студентській середі, тож у секції надаються уривки з університетських лекцій. У тексті зустрічаються завдання, в яких потрібно зробити опис таблиці/діаграми/графіку.
 • Аудіювання. Надаються записи з британським, американським, австралійським, канадським акцентом, а також акцентами людей-не носіїв мови.
 • Speaking & Writing. Розповідь про себе, читання тексту вголос, повторення речень після прослуховування, опис зображення, переказ лекції своїми словами, відповіді на запитання, есе на 200-300 слів.

Тест PTE Academic складають в режимі онлайн, без участі екзаменатора.

Загальна тривалість тесту: 3 години

PTE General

Тест PTE General орієнтований на студентів з різним рівнем підготовки, тому він розбитий на 5 рівнів складності – від Foundation до Proficient (C2). Тривалість іспиту залежить від обраного рівня, відповідно, чим він вищий, тим складніше завдання і більше часу дається на їх виконання. Акцент зроблений на повсякденній англійській мові.

Роботи перевіряються екзаменаторами Edexcel у Великобританії. Усну частину приймають і перевіряють місцеві екзаменатори, але запис відправляється ще на перевірку до Великобританії.

Для нижчих рівнів підготовки для письмової частини підбирають теми, пов’язані з родиною/дозвіллям і т.д. Для більш просунутих – більш дискусійні (забруднення навколишнього середовища, вплив політики на освіту і т.д.)

В усній частині передбачено кілька завдань: діалог з екзаменатором або ролева гра, особисте інтерв’ю, монолог на задану тему або опис зображення.

У завданнях використовуються реальні життєві ситуації та завдання.

Максимальний бал за екзамен – 90.

Оцінювання

 • Pass with Distinction — А
 • Pass with Merit — В
 • Pass — С

PTE Young Learners

Тестування поділене на кілька рівнів відповідно до вікової категорії та рівня володіння мовою: Firstwords (A1), Springboard (A1), Quickmarch (A1+) та Breakthrough (A2).

Дітям пропонують наступні теми: домашні улюбленці, школі, сім’я, дім, відпочинок, їжа, покупки.

Структура тесту:

 • Listening. Два аудіозаписи – бесіди між членами родини.
 • Reading and Writing. Короткий діалог для прочитання та завдання до нього, написання листа, відповіді на запитання.
 • Speaking. Перша частина – у формі гри із відповідями на запитання, друга – монолог із відповідями на запитання.

Business English Test

Екзамени з цієї серії мають однакову структуру: письмова робота на одну з пропонованих тем, Speaking (відповідь на питання екзаменатора про подальші плани/навчання/роботу та дискусія на обрану екзаменатором тему), Listening (дві частини, у яких необхідно дати відповіді на запитання).

Тепер про відмінності.

English for business

Призначений для кандидатів на працевлаштування до іноземних компаній. Екзамен має 5 рівнів складності. При складанні одного тесту, кандидат має змогу отримати два різних рівні за шкалою CEF. Наприклад, якщо кандидат склав Level 2 задовільно, він отримує сертифікат B1, а якщо той самий тест був складений на відмінно – В2. Частини Reading та Writing є обов’язковими для проходження, Listening та Speaking можна скласти додатково.

English for Tourism

Розроблений для кандидатів на роботу у сфері готельних послуг та туризму. Тематика завдань пов’язана зі сферою туризму: планування маршрутів, ділових поїздок, сервіс, види відпочинку, проживання. Іспит доступний на двох рівнях. Особливістю є те, що кожна з чотирьох частин екзамену доступна для окремого складання, якщо кандидату необхідно підтвердити свої знання у певній сфері (читання, письмо, усне мовлення, сприймання на слух).

Cambridge English Language Assessment

Кембриджські сертифікати безстрокові і не вимагають перездачі з плином часу, проте ВНЗ можуть вимагати “свіжий” сертифікат – за останні півроку/рік.

PET – B1

Загальна інформація та правова основа

PET (Preliminary English Test) – це тест другого ступеню в серії Кембриджських екзаменів, який перевіряє володіння письмовою та усною англійською мовою на середньому рівні (В1 згідно зі Шкалою Ради Європи) в робочих, навчальних та життєвих ситуаціях. Знання цього рівня припускають вміння учнів використовувати англійську мову в повсякденних ситуаціях, що вимагають певного, досить обмеженого словникового запасу і використання конкретних граматичних і мовних структур.

Для успішного складання Кембриджського іспиту PET, кандидату необхідно:

 • розуміти основний зміст розмови,
 • розмовляти на побутові теми, такі як сім’я, робота, школа, хобі та т.д .;
 • справлятися зі ситуаціями, які виникають при підготовці до подорожі в англомовну країну або під час неї (отримання інформації про тур або екскурсії, розуміння мови гіда, вміння ставити запитання)
 • простими і зв’язковим пропозиціями розповісти про свій досвід, мрії, цілі, а також дати коротке пояснення або аргументацію своїм думкам та планам.
 • Складати листи/електронні повідомлення на побутові теми.

Сертифікат B1 Preliminary (PET) зараховується учням як державна підсумкова атестація з виставленням в атестаті про повну загальну середню освіту річний і атестаційної оцінки 12 балів з англійської мови.

Завдання, форма та види

Іспит PET складається з трьох частин:

 • Reading and Writing – потрібно вміти читати і розуміти основний зміст статей з журналів і газет, а також використовувати свій словниковий запас.
 • Listening – ця частина перевіряє здатність кандидата розуміти усне мовлення з різних джерел і ставлення людей до того, що вони говорять, їх емоції і настрій. Потрібно прослухати кілька аудіозаписів і відповісти на питання до них.
 • Speaking – ця частина іспиту є розмовою між екзаменатором і двома кандидатами. Необхідно продемонструвати свої навички спілкування, показати вміння ставити питання та відповідати на них, а також висловлювати свою думку. Завдяки тому, що ця частина тесту складається в парі з іншим кандидатом, іспит стає найбільш наближеним до реальних життєвих ситуацій.

Оцінки і відповідні їм бали:

Pass with Distinction 160 – 170

Pass with Merit 153 – 159

Pass 140 – 152

Level A2 120 – 139

Оцінки «Pass with Distinction», «Pass with Merit» і «Pass» означають, що іспит складено, і бажаний рівень підтверджений. Важливо відзначити, що оцінка «Pass with Distinction» є підтвердженням наступного рівня В2 (іспит FCE), а оцінка «Level A2» – попереднього рівня (іспит KET). Якщо кандидат не набирає достатньої кількості балів до рівня А2, то іспит вважається не складеним. 

FCE – B2

Загальна інформація та правова основа

Тест FCE належить до групи тестів Cambridge ESOL – English for Speakers of Other Languages та відповідає рівню Upper-Intermediate (B2 за шкалою CEFR).

Успішне проходження First Certificate in English свідчить про володіння навичками, достатніми для вільного спілкування англійською мовою в різних сферах діяльності. 

FCE є всесвітньо визнаним іспитом, сертифікат якого визнають провідні навчальні заклади та компанії всього світу. Більше 5000 освітніх закладів, підприємств і державних установ приймають First Certificate in English (FCE) як доказ досягнення високого рівня англійської мови.

Завдання, форма та види

Іспит можна складати в паперовій формі або за допомогою комп’ютера. Студент обирає той варіант, який для нього більш зручний.

Тест складається з 5 модулів – Reading, Writing, Use of English, Listening, Speaking.

Загальна тривалість тесту – 3 години 30 хвилин.

Іспит FCE складається з чотирьох частин:

 1. Reading & Use of English – необхідно продемонструвати розуміння текстів різних літературних жанрів з газет, журналів і книг, а також вміння використовувати різні граматичні конструкції.
 2. Writing – перевіряється вміння писати в різних стилях (коротка розповідь, лист, стаття, звіт, твір).
 3. Listening – завдання цієї частини іспиту перевіряють сприйняття усного мовлення з різних джерел, включаючи лекції, програми новин та публічні виступи.
 4. Розмовна мова (Speaking) – ця частина іспиту здається в парах. Потрібно продемонструвати вміння вести діалог з екзаменатором і іншим кандидатом, а також навички монологічного мовлення.

Іспит FCE проходить протягом двох днів. У перший день складають читання і граматику, письмо та аудіювання, у другий день – розмовну мову.

Оцінки і відповідні їм бали:

Pass at Grade A 180 – 190

Pass at Grade B 173 – 179

Pass at Grade C 160 – 172

Level B1 140 – 159

Оцінки «Grade A», «Grade B» і «Grade C» означають, що іспит складено і бажаний рівень підтверджений. Важливо відзначити, що оцінка «Grade A» є підтвердженням наступного рівня за шкалою CEFR – С1 (іспит САЕ), а оцінка «Level B1» – попереднього рівня (іспит PET). Якщо кандидат не набирає достатньої кількості балів до рівня В1, то іспит вважається не складеним.

CAE – C1

Загальна інформація та правова основа

Тест CAE належить до групи тестів Cambridge ESOL – English for Speakers of Other Languages та відповідає рівню Upper-Intermediate (B2 за шкалою CEFR).

CAE (Cambridge English: Advanced) – тест, призначений для тих, хто вільно володіє англійською мовою. Навички, які підтверджує іспит CAE, покривають усі аспекти життєдіяльності людини в англомовному середовищі, включаючи академічний і спеціалізований контекст.

Мета тесту: оцінити рівень підготовки тих, для кого англійська не є рідною, але рівень її володіння мовою відповідає рівню C1 відповідно за шкалою мовної компетенції Ради Європи (CEFR).

CAE є всесвітньо визнаним іспитом, сертифікат якого визнають провідні навчальні заклади та компанії всього світу. Більше 5000 освітніх закладів, підприємств і державних установ приймають First Certificate in English (FCE) як доказ досягнення високого рівня англійської мови.

Іспити можна здавати в паперовій формі або за допомогою комп’ютера. Студент обирає той варіант, який для нього більш зручний..

Завдання, форма та види

Tест складається з 5 модулів – Reading, Writing, Use of English, Listening, Speaking.

Загальна тривалість тесту – 4 години 40 хвилин.

CPE – C2

Загальна інформація та правова основа

CPE (Certificate of Proficiency in English) – це п’ятий іспит в серії Кембриджських екзаменів, який відповідає рівню С2 Загальноєвропейської шкали мовних рівнів CEFR. Іспит CPE підходить для тих, хто володіє англійською на рівні, наближеному до рівня носіїв мови.

Для чого потрібно складати іспит:

Навчання в аспірантурі і докторантурі в університетах по всьому світу;

Участь у наукових семінарах і навчальних програмах;

Переконливе ведення переговорів на рівні вищого керівництва в міжнародних компаніях;

Уміння ефективно спілкуватися на професійному рівні;

Здатність проводити складні комплексні дослідження.

Роботодавці, університети та державні установи в усьому світі приймають сертифікати CPE на протязі вже більше 100 років. Сертифікат CPE є доказом вашої здатності використовувати англійську мову на рівні носія мови.

Завдання, форма та види

Для успішного складання іспиту кандидат повинен вміти:

 • Розуміти буквально все, що він читає і чує без особливих зусиль;
 • Резюмувати інформацію з різних усних і письмових джерел, а також вміти відтворити основну ідею і логічні зв’язки даної інформації послідовним способом;
 • Висловлюватися вільно і точно;
 • Вміти відстоювати свою думку під час дискусій на складні теми.

Іспит CPE складається з чотирьох частин:

 • Reading & Use of English – перевіряється розуміння текстів різних стилів з журналів, газет, рекламних або інформаційних матеріалів (оголошення, замітки з путівників, статті з довідників). Крім читання, вступник повинен продемонструвати багатий словниковий запас і впевнені знання граматики.
 • Writing – дана частина розроблена з метою перевірки здатності кандидата до написання різнопланових текстів і складається з двох завдань. Перше – стаття, звіт, лист або комерційна пропозиція. У екзаменованих немає права вибору формату або теми роботи. Друге письмове завдання пропонує вибір між написанням листа, звіту, огляду, статті або твору на задану тему і написанням есе, огляду, статті або звіту по книзі зі списку творів, запропонованих організаторами.
 • Listening – необхідно продемонструвати вміння розуміти усне мовлення з різних джерел, включаючи лекції, програми новин та публічні виступи.
 • Speaking – ця частина іспиту складається в парах. Потрібно продемонструвати вміння вести діалог з екзаменатором і іншим кандидатом, а також свої навички монологічного мовлення.

Іспит CPE складають два дні. У перший день – читання і граматика, письмо та аудіювання, у другий день – розмовна мова. Сукупний час проведення тесту CPE – близько 4 годин.

Оцінки і відповідні їм бали:

Pass at Grade A 220 – 230

Pass at Grade B 213 – 219

Pass at Grade C 200 – 212

Level С1 180 – 199

Оцінки «Grade A», «Grade B» і «Grade C» означають, що іспит складено і бажаний рівень підтверджений. Важливо відзначити, що оцінка «Level С1» позначає підтвердження попереднього рівня (іспит CAE). Якщо кандидат не набирає достатньої кількості балів до рівня С1, то іспит вважається не складеним. 

Тестування з німецької мови

TestDaF

Загальна інформація та правова основа

TestDaF (Deutsch als Fremdsprache)стандартизований тест з німецької мови для іноземців, затверджений Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

TestDaF є найкращим варіантом для претендентів на навчання у німецьких ВНЗ – його результати приймають абсолютно всі виші. Проте є й один суттєвий недолік: так як бали виставляються окремо за кожну частину тесту, «заваливши» одну частину можна не скласти тест взагалі.

Результати іспиту присвоюються одному з трьох рівнів у всіх чотирьох частинах іспиту:

 • TestDaF рівень 3 (TDN 3)
 • TestDaF рівень 4 (TDN 4)
 • TestDaF Level 5 (TDN 5)

Рівні TestDaF відповідають рівням від B2 до C1 відповідно до шкали Ради Європи.

Більшість німецьких ВНЗ вимагає сертифікат рівня TDN 4.

Сертифікат діє безстроково.

Іспит можна перескладати необмежену кількість разів.

Тестування оцінюється Інститутом TestDaF в Бохумі (Німеччина) відповідно до суворих стандартів якості.

Завдання, форма та види

Усі теми та завдання іспиту ТестДаФ пов’язані зі сферою науки та вищої освіти – тест перевіряє мовні навички, необхідні для навчання у виші.

Як і переважна більшість мовних тестів, ТестДаФ складається з чотирьох частин:

 • Читання: три тексти різного рівня складності різних жанрів (короткі повідомлення про університетське життя, публікація у газеті/журналі, наукова стаття).
 • Аудіювання: три усних тексти різного рівня складності (діалог з повсякденного життя в університети, радіоінтерв’ю з 3-4 учасниками, доповідь або інтерв’ю зі спеціалістами).
 • Письмова частина: зв’язний структурований текст на задану тему. У першій частині необхідно описати статистичні дані, представлені у формі графіка або таблиці. У другій – необхідно довести свою точку зору на вказану тему.
 • Усна частина: сім завдань з різним рівнем складності. Ситуації з університетського життя, на які потрібно відреагувати – взяти участь у розмові двох студентів, описати зображення, висловити свою думку на певну тему. Ця частина записується на касету або диск.

Окремі оцінки за кожну частину іспиту будуть записані до сертифікату.

Загальна тривалість тесту – 3 години 10 хвилин

 

DSH

Загальна інформація та правова основа

DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber) – другий за популярністю екзамен на перевірку рівня володіння німецькою мовою як іноземною. Його сертифікати приймають майже в усіх ВНЗ Німеччини і скласти його простіше, ніж TestDaF. Проте цей тест має свою особливість – скласти його можна тільки на території Німеччини, при одному з ВНЗ країни.

Екзамен має наступні рівні:
DSH1 (від 57% до 66% правильних відповідей) – відповідає рівню В1;

Достатньо для деяких ВНЗ, проте їх вибір дуже обмежений.
DSH2 (від 67% до 81%) – Ваш рівень має бути на межі В2/С1;

Середній рівень, достатній для отримання технічної освіти в усіх університетах Німеччини.
DSH3 (от 82% до 100%) – орієнтований на рівень володіння мовою С1/С2.

Найвищий рівень – затребуваний для багатьох гуманітарних спеціальностей, а також для юристів та лікарів.

Правила проведення іспиту є однаковими для всієї країни, проте види завдань можуть відрізнятися, так як ВНЗ проводять іспит самостійно. Тестування проводиться близько шести разів на рік, графік університет складає самостійно.

Перескласти іспит можна через 3 місяці після першої спроби, потім – не раніше ніж через рік.

Сертифікат є безстроковим, проте при вступі ВНЗ можуть вимагати сертифікат піврічної/річної давності.

Завдання, форма та види

Структура іспиту:

 1. Hörverstehen – розуміння та аналіз аудіотексту

50-100 рядків наукових лекцій/рефератів, які необхідно законспектувати. Після того, як текст зачитують 2-3 рази, необхідно виконати завдання – це можуть бути питання до тексту або переказ. При перевірці передача змісту грає набагато більшу роль, ніж граматичний аспект.

 1. Leseverstehen – Розуміння та аналіз друкованого тексту

У цій частині необхідно прочитати німецький текст на 30-60 рядків з малюнком/графіком та виконати завдання до нього – відповісти на запитання, прокоментувати певні фрагменти, розбити текст на смислові частини тощо. Змістова частина тут також вагоміша.

 1. Textproduktion – написання тексту за заданими критеріями

У цій частині іспиту від Вас необхідне вміння самостійно формулювати зв’язний розгорнутий текст за заданими критеріями. Для цього Вам можуть надати тези, конспекти, графіки або ілюстрації. Наряду зі змістовністю тут оцінюється граматична коректність.

 1. Grammatikteil – розуміння та аналіз наукового стилю мови

У цій частині іспиту необхідно дати відповідь на запитання – перевіряється розуміння, вміння переформулювати мовні структури, які складають часто вживану частину наукової лексики.

Тестування з французької мови

DELF/DALF

Загальна інформація та правова основа

Дані сертифікати підтверджують Ваш рівень володіння французькою мовою, адаптовані для будь-якого віку та поділені на 6 рівнів (A1, A2, B1, B2, C1, C2) за загальноєвропейською класифікацією рівнів володіння іноземною мовою (CECR) та відповідно до методичних рекомендацій Ради Європи.

Дипломи DELF та DALF діють протягом усього життя та є визнаними в усьому світі – їх використовують для пошуку роботи або отримання освіти у франкомовній країні, а також у канадській провінції Квебек.

Французькі університети при вступі зазвичай вимагають рівень В2.

Всі 6 дипломів DELF-DALF повністю незалежні. Таким чином, кандидат, в залежності від рівня, може записатись на той чи інший іспит.

Екзамени усіх рівнів поділені на чотири частини, які окремо оцінюються:

 • Аудіювання;
 • Читання;
 • Письмова частина.
 • Усне мовлення.

DELF PRO

DELF PRO призначений для того, щоб показати вміння спілкуватися французькою мовою у трудовій сфері та сприяє професійній інтеграції у франкомовному оточенні.

За своєю задумкою DELF PRO має об’єднувати різні професії. Компетенції кандидатів оцінюються через призму задач, типових для найбільш розповсюджених ситуацій у професійній сфері.

DELF PRO демонструє наступні навички, залежно від рівня:

 • Інтегруватися у франкомовне професійне середовище – DELF PRO A1
 • Здійснювати професійну діяльність французькою мовою – DELF PRO A2
 • Брати безпосередню участь у виконанні професійних задач французькою мовою DELF PRO В1
 • Координувати професійні проекти французькою мовою – DELF PRO В1