ПРО РЕЄСТР

Мета ведення Єдиного реєстру діючого професійного статусу (ЄРДПС):

  • збір, зберігання та надання достовірної інформації про діючий професійний статус, кваліфікаційну компетентність та підтвердження виданих в Україні документів;
  • облік осіб, які були включені до реєстру на заняття професійно регульованою та нерегульованою діяльністю в Україні та за кордоном.

Внесення відомостей до Єдиного реєстру діючого професійного статусу здійснюється Вищою Радою юристів України у порядку та у спосіб визначений Положенням про порядок ведення реєстру та обліку даних.

ДІЮЧИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАТУС

Відповідно до Положення № 13, діючим професійним статусом визначено  професійне положення суб’єкта в структурі зайнятості, визнане на державному рівні.

Діючий професійний статус дозволяє встановити основні професійні критерії та рівень професійного володіння знаннями, вміннями, здібностями, технікою, що сприяє формуванню якісної роботи, авторитету, поваги, престижу суб’єкта в суспільстві (колективі).

Окрім того відомості, отримані з даного реєстру, дають змогу підтвердити або спростувати об’єм прав та обов’язків, якими володіє суб’єкт.

Наявність даного статусу визнається у встановленому порядку та є обов’язковою при здійсненні професійної діяльності в Україні та за кордоном відповідно до міжнародних Угод, обов’язкових до виконання.

ПРОФЕСІЙНІ КРИТЕРІЇ

професійна етика

компетентність:

  • професійна;
  • особиста;
  • соціальна.

ділова репутація

відсутність обмежень