Вітаю вас з переїздом до Італії. Якщо ви вже займаєтеся підготовкою документів і шукайте корисну інформацію про легалізацію українських документів в Італії, то наш сайт якраз саме те, що вам потрібно.

В першу чергу, необхідно перебувати в країні легально. Для цього вам потрібно оформити в Італії посвідку на тимчасове проживання, «permesso di soggiorno», який зараз називається «carta di soggiorno».

Існує декілька видів дозволів на проживання в країні, які видаються в залежності від мети перебування:

Permesso di soggiorno per coesione familiare

Документ, який надається при переїзді дружини і дітей італійського громадянина в Італію.

Permesso di soggiorno per lavoro / per lavoro autonomo

Це дозвіл на роботу а також посвідка на тимчасове проживання в Італії для роботи за наймом або підприємців.

Permesso di soggiorno per ricongiungimento familiare

Посвідка на проживання для возз’єднання сім’ї поширюється, як на дружину, неповнолітніх дітей, так і на повнолітніх дітей і старих батьків, які не можуть самостійно про себе піклуватися.

Permesso di soggiorno per dimora

Посвідка для тимчасового проживання в Італії без прав на трудову діяльність, за умови наявності грошових коштів для самозабезпечення протягом всього проживання.

Permesso di soggiorno per studio

Посвідка для студентів, які приїхали в Італію на навчання або на курси.

Також існують і інші дозвільні документи для законного перебування в Італії  з релігійних підстав чи в туристичних цілях або з метою захисту від політичного переслідування, тощо.

 Італійська національна віза

Для того, щоб оформити посвідку на проживання в Італії, потрібно отримати візу типу «D». Якщо ви відвідуєте Італію не більше ніж на три місяці за туристичною путівкою або через відрядження, то таку візу вам не дадуть. Довготривала віза дається для сезонних робіт тривалістю від шести до дев’яти місяців, навчання – до одного року, трудової, підприємницької  ;

Національна італійська віза (категорії D) – імміграційна віза, яка дає право на перебування в Італії терміном більше трьох місяців. Тип візи і вимоги для її отримання залежать від мети поїздки:

 • возз’єднання сім’ї;
 • супроводжуючий член сім’ї;
 • релігійні мотиви;
 • відрядження до Італії;
 • дипломатична зустріч;
 • медична віза;
 • студентська;
 • через усиновлення дитини;
 • трудова діяльність;
 • власну справу;
 • вибране місце проживання.

Якщо ви збираєтеся знаходиться в Італії терміном понад 90 днів за півроку, то віза D саме те, що вам потрібно. Пакет документів для певного випадку ви можете подивитися на офіційному сайті візового відділу Італії, або зателефонувавши в консульство Італії в Україні.

Зразок візи категорії D для Італії

Національна віза Італії відрізняється від шенгенської візи тим, що шенгенська дає право перебувати в усіх країнах Євросоюзу, в той час як національна італійська віза передбачає перебування тільки на території Італії.

Стандартний термін видачі такої візи становить один тиждень, але терміни можуть збільшуватися в залежності від причини і терміну перебування на території Італії.

Після того як ви отримали візу D і прибули до Італії, необхідно протягом восьми днів подати документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання. Це потрібно зробити обов’язково, тому що в противному випадку, ви будите перебувати в Італії незаконно. Отримання дозволу на проживання процес не швидкий, доведеться почекати близько півроку, поки вам дадуть довгоочікувану  «carta di soggiorno».

 

Підстави для оформлення дозволу для проживання в Італії:

 • Якщо ви усиновили дитину і визначаєте його місце проживання.
 • Знаходитесь на обліку в центрі зайнятості і чекаєте робоче місце.
 • Чекаєте рішення на отримання італійського громадянства.
 • Шукаєте в Італії політичний притулок.
 • Очікуєте отримання посвідки на постійне проживання.
 • Працюєте в Італії (маєте власну справу, постійну роботу або продовжуєте сезонні роботи).
 • Переїжджаєте в Італію для проведення наукових досліджень, навчання, в тому числі для проходження курсів.
 • Релігійні підстави.
 • Для осіб без громадянства.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Посвідка для проживання в паперовій формі

Пластикова електронна карта 

Посвідка на постійне на проживання в Італії (Carta di Soggiorno)

Carta di Soggiorno – це дозвіл на постійне проживання в Італії. Отримання посвідки на постійне проживання не є обов’язковим і його можуть отримати громадяни, які проживають в Італії по-короткостроковій посвідці не менш 5 років. Отримати її можна лише після здачі тесту на знання італійської мови, тому ті громадяни, які не впевнені в здачі тесту вважають за краще продовжувати раз в два роки свій тимчасовий вид на проживання.

Перевагою Carta di Soggiorno є його безстроковість і можливість отримувати різні державні виплати та допомоги. Давайте подивимося які документи можуть знадобитися для оформлення цієї посвідки на проживання.

Документи для отримання посвідки на постійне проживання в Італії

– копія паспорта;

– копія довідки про доходи за поточний рік;

– довідка про несудимість;

– довідка про наявність житла;

– довідка про склад сім’ї;

– інші документи.

Codice Fiscale  – так називається ідентифікаційний податковий код в Італії, що складається з 16 символів (букв і цифр). Отримати даний номер можна в Консульстві Італії в Україні або безпосередньо на території Італії після отримання посвідки на проживання.

Іноземним громадянам рекомендується отримувати Codice Fiscale  в посольстві Італії на території України у паперовій формі, так як це набагато зручніше і швидше, а вже після прибуття в Італію самостійно заміните його на пластикову картку з фотографією в Реєстраційній-податкову службу ( Anagrafe tributaria ).

Самі італійці отримують Кодіче фіскали при народженні, а що стосується приїжджих на постійне місце проживання іноземців, то їм отримати такий документ потрібно заздалегідь, бажано ще до приїзду в Італію. Чому? Італійський ІПН буде необхідний в багатьох життєвих ситуаціях: відкриття рахунку в банку, підписання договорів оренди, купівлі-продажу, отримання позик, працевлаштування (робота за контрактом, або діяльність фрілансера), звернення за медичною допомогою. Навіть купити італійську СІМ-карту не вийде без Codice Fiscale.

 

В будь-якому разі, для того, щоб іммігрувати  в Італію, для початку потрібно легалізувати документи, які ви отримали в Україні, надавши їм юридичної сили для використання закордоном.

Для Італії, яка підписала Гаазьку конвенцію, необхідний такий тип легалізації як апостиль, а не легалізація в консульстві.

Проставлення тільки штампа апостиль для Італії на документ – недостатньо. Штамп апостиль, сам по собі, не наділяє документ юридичною силою для використання в Італії. Щоб українські документи можна було використовувати в Італії, необхідно провести комплекс дій, який передбачає один із способів легалізації. Спосіб легалізації визначається в залежності від типу документів, що підлягають легалізації, а також від мети їх використання.

Документи, які потрібно апостилювати можуть змінюватися в залежності від того, для якої мети ви їдете. Найчастіше в нашій організації легалізують свідоцтво про народження, так як воно необхідне практично для будь-яких цілей.

Також часто легалізують свідоцтво про шлюб, про розлучення, дипломи, атестати, різні довідки з РАЦСу або з місця навчання, довідки про несудимість, довіреності та інші.

Помилковою є думка про те, що апостиль ставиться в одній інстанції. Це невірна інформація. Апостиль на різні документи ставиться в різних інстанціях.

Згідно до загальних вимог Італії до іноземних документів для визнання їх юридичної сили проводиться процедура подвійного апостилювання, яка відбувається в наступних інстанціях.

Міністерство юстиції України, де апостиль ставлять на свідоцтво про народження, свідоцтва про шлюб, різні довідки про переміни імені, прізвища та т.д., а також на копії документів виданих судами і нотаріусами України.

Документи: паспорт, заява, документ про оплату послуги з проставлення апостиля документи для легалізації.

Міністерство освіти і науки України ставить апостиль на офіційних документах,  виданих  навчальними закладами,  державними органами, підприємствами,  установами і організаціями,  що стосуються  сфери освіти і науки. Роботи з підготовки документів для прийняття міністерством рішення щодо проставлення апостиля на документах про освіту доручені ДП «Інформаційно-іміджевий центр», яке виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC-Україна) згідно з Постановою КМУ від 31.08.2011 р. № 924.

Документи: копія паспорту, документ про оплату послуги з проставлення апостиля документи для легалізації.

Міністерстві закордонних справ, яке проставляє апостиль на всі інші документи, такі як довідки про стан здоров’я, довідки про відсутність судимості, архівні довідки і т.д.

Після проставлення апостиля у відповідних інстанціях необхідно зробити переклад на італійську мову і завірити його в посольстві Італії.

Переклад для Італії здійснюється акредитованими перекладачами при посольстві Італії. А потім завіряється в консульстві Італії в Україні. У разі якщо ваш переклад буде зроблений не акредитованим перекладачем, консульство не прийме його для завірення.

Якщо вам потрібна допомога в легалізації документів, звертайтесь в Всеукраїнську Вищу Раду юристів за номером телефону організації, або надсилайте своє повідомлення  Skype чи електрону адресу info@ukrlawcouncil.org