Звернення Голови ВРЮУ

На сьогодні, держава Україна проходить досить складний реанімаційний етап свого становлення, як універсальна, потужна, молода європейська країна. Величезні обсяги зусиль докладаються законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади, з метою забезпечення максимального результату по розвитку незалежної України. У процесі реформування відбуваються незворотні зміни, які повинні забезпечити відповідне універсальне функціонування держави.

Принагідно, що коли держава та громадянське суспільство, стаючи на один бік, починають рухатися у певному напрямку разом, відбувається формування та закладення  гарантій для розвитку демократії та демократичної культури, без якої не може існувати жодна цивілізована країна.

Революція гідності та перезавантаження влади стали очевидною потребою рішучих змін. Давно назрілі питання такого характеру, як формування нової коаліції та нового демократичного Уряду, реформи у різних державних секторах, починаючи від сфери охорони здоров’я і закінчуючи реформою правоохоронної системи, були впроваджені в життя.

У свою чергу, орган Європейського Союзу Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE) станом на 28 жовтня 1988 року законодавчо закріпив обов’язок  кожної країни-члена сформувати незалежний орган самоврядування юристів, який би об’єднував спеціалістів усіх галузей права та забезпечував дотримання усього європейського законодавства стосовно кожного юриста всередині держави та зменшення ризиків порушення таких професійних прав.

Саме тому, першим кроком, який був здійснений задля формування самоврядування юристів в Україні, це розробка та затвердження органами державної влади відповідних документів, які започаткували юридичне існування такої інституції, як Вища Рада юристів України.

Наступним етапом слугувало проведення законотворчої роботи у сфері врегулювання діяльності та встановлення взаємодії законодавчої гілки влади з органом самоврядування юристів в Україні.

Станом на сьогодні, юристи були та залишаються основним рушійним механізмом правової держави. Саме юристи є тими, кому ми довіряємо захищати нас, наші права та інтереси у разі їх порушення.

Вища Рада юристів України це міць та основа кадрового складу будь-яких приватних та державних установ і компаній не тільки в Україні, але й в усьому світі.

Вища Рада юристів України готова захищати кожного члена юридичного самоврядування, за умови, якщо будуть виконуватися затвердженні стандарти юридичної діяльності та етичні норми поведінки. В цьому закладена основа солідарної відповідальності юристів перед юридичним самоврядуванням України і навпаки. Юридичне самоврядування України в лиці Вищої Ради юристів зацікавлене у формуванні самоврядування з ряду лише гідних юристів, надійних професіоналів з незаплямованою репутацією.

Ми стали на довгий та складний шлях. Нас чекає велика кількість організаційної роботи, та я впевнений, що ми зможемо задовольнити потреби юристів в нашій новій, відродженій та незалежній країні. Вища Рада юристів України, запрошує всіх майбутніх та вже практикуючих юристів до участі у формуванні нової концепції розвитку юриспруденції та юридичного самоврядування.